Tabasalu Palliklubi on moodustatud 1995.aastal Harku valla elanike tegelemiseks pallimängudega ning vallaürituste läbiviimiseks.
Meie spordiklubi eesmärgiks on süstida noortesse spordipisikut, anda neile parimad teadmised ja oskused korvpallist ning neid ette valmistada pürgimaks erinevatesse Eesti esindusvõistkondadesse.
Klubi korraldab erinevaid spordiüritusi ja laste korvpalliringide tegevust ning võtab osa rahvusvahelistest ja vabariiklikest võistlustest nii täiskasvanute kui noorte klassides.

  Uue kooliaasta alguses jätkavad tööd Harkujärve kooli ning Tabasalu Kooli treeninggrupid, uued grupid on plaanis avada Muraste ning Vääna-Jõesuu koolis, lisaks avame algajate grupid tüdrukutele, esialgu Harkujärve koolis ning Tabasalus.
Samuti jätkub 2020/21 korvpallihooajal alanud projekt Harku valla oma meeste esindusvõistkonna viimiseks Eesti Meistrivõistluste sarja. Tabasalu Palliklubi teeb alates 2016 aastast tihedat koostööd Taltechi Korvpallikooliga. Koos osaletakse erinevate vanusegruppidega rahvusvahelises European Youth Basketball League (EYBL) korvpallisarjas ning ühendvõistkondadena Eesti Meistrivõistlustel. See pakub Tabasalu Palliklubi palluritele olulist rahvusvahelist väljundit ning noorte vanuseklassidest välja jõudes võimalust ühendada ülikooliõpingud ning tippkorvpall Taltechi meeste esindusvõistkonnas.